2440/​286

Italiensk figur af majolika i form af putto, monteret på senere sokkel af sortmalet træ. 19. årh. H. inkl. sokkel 31.

Restaureret på den ene hånd med afslag på finger. Restaureret på fod. Uglaseret område på bagsiden.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

859926 (Autobud) 550 DKK
828522 550 DKK
859926 440 DKK
828522 (Autobud) 420 DKK
859926 420 DKK
828522 (Autobud) 400 DKK
859926 380 DKK
828522 360 DKK