2031/295
Kampscene. Sign. A. Möller. Relief af bemalet terrakotta, monteret i ramme af delvis bronzeret træ og gesso. H. 31. B. 75.
Seletøj mangler i den ene krigers hånd. Mindre afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag