2012/​9031

Fransk kaminur af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster og ornamentik, urhus flankeret af ungt par, hvidemaljeret urskive med romertal. 19. årh.s anden halvdel. H. 38. B. 29. D. 10.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger. Små afslag på blomster.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK