Ubekendt maler, 19. årh.
To herreportrætter. Usignerede. Blyant og pastel på papir. 32×26,5 og 31×26,5. I samtidige rammer. (2).
Proveniens: Erik Brandt. Bruun Rasmussen auktion 446, 1983 nr. 495.
Den yngre med mindre bule ved venstre kant. Den ældre med misfarvninger og enkelte lette folder.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
11 bud