2009/857
Ubekendt design
Bordlampe af aluminium og hvidlakeret træ. Justerbar skærm. 1940–50'erne. H. 43.
Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag