Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Sympathie”, 1944. Fra serien Occupations. Sign. Jorn 44, 46/50. Udgivet af Galeri Rive Gauche, Paris. Radering. Bladstørrelse 38×28.
Litteratur: Van de Loo, nr. 58.
Proveniens: Karl P. Van Stuijvenbergs samling.
Original stand. Undersøgt i ramme.
101714 | ||
819772 | ||
924810 |