2433/​102

Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfanger, skovl og ildrager. Tilhørende stand af patineret kobber. 20. årh. Gnistfanger H. 74. B. 103. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Gnistfanger med rust.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?