11942/91
Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)
Richard Mortensen: Komposition fra tidskriftet Klingen, 1942. Sign. Richard Mortensen. Litografi i farver. Bladstørrelse 33×24,5. Rammemål 52,5×41,5.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag