1709/​47

Niels Andersson Wyke (f. Arildsleje 1868, d. Randers 1937)

Sommerlandskab med åløb og kirke. Sign. N A Wyke. Olie på lærred. 52×99.

Krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag