1709/47
Niels Andersson Wyke (f. Arildsleje 1868, d. Randers 1937)
Sommerlandskab med åløb og kirke. Sign. N A Wyke. Olie på lærred. 52×99.
Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag