2043/​685

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Uden titel, 1965. Usign. Litografier i farver. Bladstørrelse 23×22. (4)

Litteratur: Van der Loo nr. 268–271.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.500 kr.

Hammerslag

3.400 kr.

28 bud

(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.