12142/102
Valdemar Irminger (f. København 1850, d. Frederiksberg 1938)
“Hest der græsser”. Sign. V.I. Olie på lærred. Lysmål 21×28,5. Rammemål 36×43,5. Indrammet.
Behov for let overfladerensning. Enkelte, nindre afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag