1722/1702
Tre franske tallerkener af fajance, de to dekorerede med blomster, én med kineserier. 18. årh. Diam. 21 og 24. (3)
Glasurafskalninger. Tallerken dekoreret med kineser fremstår med krakeleringer på bagsiden.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag