1722/​1702

Tre franske tallerkener af fajance, de to dekorerede med blomster, én med kineserier. 18. årh. Diam. 21 og 24. (3)

Glasurafskalninger. Tallerken dekoreret med kineser fremstår med krakeleringer på bagsiden.

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK