2432/696
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
Loftslampe med skærme af opalglas og monteringer af messing. Model K 868. Udført hos Lyfa. 1950'erne. Skærm H. 20,5. Total H. 72.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|