2432/​696

Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)

Loftslampe med skærme af opalglas og monteringer af messing. Model K 868. Udført hos Lyfa. 1950'erne. Skærm H. 20,5. Total H. 72.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

4.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?