2432/696
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
Loftslampe med skærme af opalglas og monteringer af messing. Model K 868. Udført hos Lyfa. 1950'erne. Skærm H. 20,5. Total H. 72.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering