Foto endnu ikke klar
893/747
Erling Friis (f. Svendborg 1913, d. Humlebæk 1999)
“Polymnia”. Sign. Erling Friis 1939; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag