2103/649
Hein Spellmann (f. Bassum, Tyskland 1962)
“Bürohaus 1”, 2012. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media med vægophæng; silikone, akryl, clc-print og skum på træ. 32×56×9.
Proveniens: Rasche Riepken, Berlin.
Behov for let overfladerens.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag