1948/847
Piet Hein, m.fl. (f. 1905, d. 1996)
“Tower”. Spil, to skåle samt 12 dækketallerkener af teak. Delvist produceret af Skjøde Skjern. Tower H. 21,5. Tallerkener diam. 27. Skåle H. 8,5 og 9,5. (15)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud