1931/15
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890)
William og Alfred Bloch som børn. Sign. C. B. Olie på lærred. 72,5×56.
Proveniens: ABR auktion 168, 1964, nr. 11.
Retoucheringer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud