12013/​169 Svend Danelund: Parti fra Skagen Strand. Sign. SD, 1955. Olie på lærred. Rammemål 54×69.

Be­skriv­el­se

Parti fra Skagen Strand. Sign. SD, 1955. Olie på lærred. Rammemål 54×69.

Sælger oplyser

Ramme med patina.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Kunstner

Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)

Vur­dering

2.500 kr.

Hammerslag

1.500 kr.

(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.