12013/169
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
Parti fra Skagen Strand. Sign. SD, 1955. Olie på lærred. Rammemål 54×69.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag