Bemærk: Pga. tekniske vanskeligheder er dele af netauktionen fra tirsdag den 6. december blevet udskudt til torsdag den 8. december.
903/​477

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

“La femme aussi est un jardin”. Sign. Corneille 78 samt sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Olie på lærred. 100×100.

Proveniens: Galerie Boulakia, Paris.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

Hammerslag