Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“La femme aussi est un jardin”. Sign. Corneille 78 samt sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Olie på lærred. 100×100.
Proveniens: Galerie Boulakia, Paris.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021