1502/​1104

Cartier

Bordur af delvist forgyldt metal og emalje med firkantet hvid skive mærket Cartier og romertals-timemarkører. Bagside mærket Cartier. H. ca. 9 cm. B. ca. 7 cm. D. ca. 3 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Smykker, 7. januar 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

1.875 DKK

1.875 DKK