1502/1104
Bordur af delvist forgyldt metal og emalje med firkantet hvid skive mærket Cartier og romertals-timemarkører. Bagside mærket Cartier. H. ca. 9 cm. B. ca. 7 cm. D. ca. 3 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 7. januar 2015
Vurdering
Hammerslag