Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Mappe med seks kompositioner. ARS konstserie. Alle sign. Freddie 45. Litografier i farver i komplet mappe. Bladstørrelse 29×39 og 39×29. Uindrammet. (6)
Original stand. Mappens omslag har håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
13 bud