1824/918
Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967)
Figurer ved et bord. Sign. Ebba Carstensen samt på bagsiden 43. Olie på lærred. 80×95.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag