2412/794
Lænestol med stel af mørkbejdset eg, betrukket med grønt velour. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En manglende knap.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag