2142/98
Barok skrivepult af egetræ med udskæringer og profilerede ben. 18. årh. H. 111. B. 90. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere stel. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag