2432/​69

'Help'. Stort fuldt signeret s/h fotografi af John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr og George Harrison. Med dedikation fra Paul McCartney, 'To dear Kim & Pia'. Taget under optagelserne til filmen 'Help' i 1965. 25×20.

Proveniens: Gave fra de fire Beatles-medlemmer til dansker ansat hos filmselskabet United Artists. Denne deltog i 1965 i et arrangement i London i forbindelse med filmen 'Help's lancering, i hvilken forbindelse han modtog fotografiet. Indtil i dag nedarvet i den pågældendes familie.

Dette fotografi bærer følgende personers signaturer: John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr og George Harrison. Bruun Rasmussen indestår for autografernes ægthed. Almindelige håndteringstegn. Ellers intet at bemærke.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

Levering i USA fra 450 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK