2031/​314

Niclas Meunier (f. Stockholm 1730, d. Klara församling 1797)

Svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ. Stemplet NM og Stockholm hall stempel. 18. årh.s midte. H. 104. B. 40.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK