2031/314
Niclas Meunier (f. Stockholm 1730, d. Klara församling 1797)
Svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ. Stemplet NM og Stockholm hall stempel. 18. årh.s midte. H. 104. B. 40.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag