1415/13
Emma Mulvad (f. København 1838, d. Vejle 1903)
Markblomster. Sign. Emma Mulvad 1885. Olie på lærred. 42×29.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 7. april 2014
Vurdering
Hammerslag
28 bud