12038/​172

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Maternité au Centaure” (Moderskab med Kentaur). Litografi, 1957. Usign. Motivmål 23×19,8. Indrammet.

Litteratur: Mourlot 195.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK