2023/​2

Engelsk George III breakfast table af massiv mahogni, sider med rektangulære klapper. Ca. 1800. H. 73. L. 127. B. 54/152.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag