2022/790
Freddie Dybris (f. Skive 1922, d. Horsens 1993)
“Myter” og abstraktion, tre cigarkassekompositioner. Alle sign. Dybris samt på bagsiden 1972–74 og 66. Olie på krydsfinér. 12×17,5, 17,5×12 og 9,5×16. (3)
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud