2436/28
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Grønlandsk aftenlandskab med fællesmøde i bygden. Sign. Em AP. Olie på plade. 26×35.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag