2104/143
Snusdåse/etui af rigt udskåret og dekoreret knogle, prydet med masker og symboler. Canada, Dorset stil, 19. årh. L. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud