2022/789
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
To udstillingsplakater, 1961 og 1973. Usign. Litografiske plakater. Bladstørrelser 70×50 og 59×38. Uindrammet. (2)
Litteratur: Bloch nr. 1293
Håndteringsmærker, folder og påskrift i blyant.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud