12031/189
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Fem erotiske kompositioner. Usign. og unummeret. Litografisk tryk. Trykt i 1500 ekspl. Udgivet af Brøndum, 1980. Bladstørrelse 20×14,8. Rammemål 33×24. (5)
Papiret er lettere gulnet, særligt i kanterne. Derudover enkelte 'årer' efter buk, samt enkelte smudsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag