12031/​189

Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)

Fem erotiske kompositioner. Usign. og unummeret. Litografisk tryk. Trykt i 1500 ekspl. Udgivet af Brøndum, 1980. Bladstørrelse 20×14,8. Rammemål 33×24. (5)

Papiret er lettere gulnet, særligt i kanterne. Derudover enkelte 'årer' efter buk, samt enkelte smudsmærker.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK