2138/8
Fransk Napoleon III bord af eboniseret træ indlagt med messing i Boulle maner, rigt prydet med påsatte bronzer, sarg med skuffe. 19. årh. H. 77. L. 137. B. 85.
Brugsslitage. Enkelte reparationer i messingintarsia.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud