842/993
Serge Poliakoff (f. Moskva 1900, d. Paris 1969)
“Composition jaune, orange et verte”, 1957. Sign. Serge Poliakoff, 110/150. Litografi i farver. Lysmål 43,5×59.
Litteratur: Rivière nr. 14; Schneider nr. 14.
Malerier, grafik og sølv, 25. september 2013
Vurdering
Hammerslag