2039/34
Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
Kystparti ved Kullen. Sign. Alfred Olsen 1891. Olie på lærred. 74×126,5.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag