2445/8
Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, figur med siddende muse med anker og overflødighedshorn. Franskrig, 19. årh.s første halvdel. H. 56. B. 38. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Det ene er løst.
Vurdering
107745 | ||
1169686 | ||
921626 |