2115/1163
Diamantring i form af slange af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. B. ca. 2,3 cm. Str. ca. 52.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En diamant mangler.
Smykker og Fashion, 14. april 2021
Vurdering
Hammerslag