2131/550
Svensk design
Lysekrone af messing, fem arme med skærme af opalglas. Udført og mærket hos Asea, Sverige. H. 50. Diam. 70.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt