2426/​785

Agnes Louise Agnete Weie (f. Jensen) (f. 1878, d. 1974)

Portræt. Usign. Olie på lærred. 73×60.

Proveniens: ABR auktion 170, kat. nr. 83.

Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK

62 bud

873515 (Autobud) 36.000 DKK
99520 34.000 DKK
873515 (Autobud) 32.000 DKK
99520 30.000 DKK
873515 (Autobud) 29.000 DKK
99520 28.000 DKK
873515 (Autobud) 27.000 DKK
99520 26.000 DKK
873515 (Autobud) 25.000 DKK
99520 25.000 DKK
873515 (Autobud) 24.000 DKK
99520 23.000 DKK
873515 (Autobud) 22.000 DKK
99520 21.000 DKK
873515 (Autobud) 20.000 DKK
99520 19.500 DKK
873515 (Autobud) 19.000 DKK
99520 18.500 DKK
873515 18.000 DKK
99520 17.500 DKK
873515 (Autobud) 17.000 DKK
99520 16.500 DKK
873515 (Autobud) 16.000 DKK
99520 15.500 DKK
873515 (Autobud) 15.000 DKK
99520 14.500 DKK
873515 (Autobud) 14.000 DKK
99520 13.500 DKK
873515 13.000 DKK
99520 12.500 DKK
873515 12.000 DKK
99520 11.500 DKK
873515 11.000 DKK
99520 10.500 DKK
873515 (Autobud) 10.000 DKK
99520 10.000 DKK
873515 (Autobud) 9.500 DKK
99520 9.000 DKK
873515 (Autobud) 8.500 DKK
99520 8.000 DKK
873515 (Autobud) 7.500 DKK
99520 7.000 DKK
873515 (Autobud) 6.500 DKK
99520 6.000 DKK
873515 (Autobud) 5.500 DKK
815350 5.000 DKK
873515 (Autobud) 4.800 DKK
815350 4.600 DKK
873515 4.400 DKK
815350 4.200 DKK
873515 (Autobud) 4.000 DKK
803264 4.000 DKK
873515 3.800 DKK
803264 (Autobud) 3.600 DKK
873515 3.400 DKK
803264 (Autobud) 3.200 DKK
815350 3.000 DKK
803264 (Autobud) 2.400 DKK
873515 2.300 DKK
803264 (Autobud) 2.200 DKK
1030167 2.100 DKK
803264 2.000 DKK