Foto endnu ikke klar
895/33
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Stormvejr ved Skagen strand. Sign. Holger Drachmann Skagen 1903. Olie på lærred. 42×66.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag