12008/92
Frederik Norden Guldbrandsen (f. 1813, d. 1849)
Akademistudie af en buste forestillende Vitellius. Usign. Kul på papir. Rammemål 66×56.
Verso med patina.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag