Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Interiør med en mand og to kvinder, der ordner tøj. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 16,5×15.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021